SORTIMENT DIOPTRICKÝCH BRÝLÍ

Vážení zákazníci,

za účelem poskytování kvalitních služeb jsme pro Vás vybrali zboží od světově známých dodavatelů, jak brýlových čoček, tak i brýlových obrub.

Brýlové čočky i obruby máme od renomovaných výrobců pečlivě vybraných s ohledem zejména na kvalitu a cenovou dostupnost. Za zmínku stojí např. značky, jako: ZEISS, s.Oliver a Pepe Jeans a Luca Marielli, Opti Project a mnoho dalších. 

Upozorňujeme Vás také na skutečnost, že níže uvedené produkty jsou jen částí našeho sortimentu, proto nás v případě dotazů neváhejte kontaktovat. Rádi se s Vámi ohledně brýlí pobavíme a připravíme pro Vás individuální nabídku, přičemž se nebráníme zajistit i produkty, které nejsou v našem sortimentu standardně zastoupeny.

JEDEN Z DODAVATELŮ ČOČEK

ZEISS Vision Care

Nový zážitek z vidění

Jako přední světový výrobce přesné optiky propojujeme technickou odbornost a inovativní myšlenky do mimořádných brýlových čoček, které přinášejí nové zážitky z vidění. Nechte se ohromit řešeními, jež jsou něčím mnohem více než pouhými brýlovými čočkami!

Můj zrakový profil

Zjistěte své osobní zrakové návyky a získejte čočky uzpůsobené na míru.

Můj ZEISS zrakový profil vám jednoduše sdělí, s jakými výzvami se vaše oči v rámci moderního života potýkají. Na konci získáte doporučení – zdarma a bez závazků – jaké čočky jsou pro vás nejvhodnější.

Svůj zrakový profil můžete ZEISS optikovi předložit vytištěný nebo ve formě QR kódu. Optik vám vyšetří zrak a doporučí nejlepší řešení pro vaše zrakové potřeby a životní styl.

Monofokální brýlové čočky

Tak jedinečné jako váš pohled

Pro krátkozraké a dalekozraké, knihomoly a noční sovy, tradicionalisty i ty, co jsou rádi trendy: monofokální brýlové čočky, uzpůsobené právě pro vás.

> Objevte monofokální brýlové čočky

Digitální brýlové čočky

Skoncujte s únavou očí způsobenou digitálními zařízeními.

Odpočaté oči, uvolněná šíje a čistší hlava – i po hodinách strávených na vašem chytrém telefonu a tabletu? Speciální brýlové čočky to umožňují!

> Objevte digitální brýlové čočky

Progresivní brýlové čočky

Změňte svou perspektivu

Dokonalé od nejmenšího detailu po celkový obraz: progresivní brýlové čočky, uzpůsobené vašim vizuálním zvyklostem, nabízejí skvělé vidění na jakoukoliv vzdálenost.

> Objevte progresivní brýlové čočky

Sluneční brýlové čočky

Zářivé barvy, jasný kontrast a spolehlivá UV ochrana – zůstaňte v obraze ve slunných dnech!

> Objevte sluneční brýlové čočky

Sportovní brýlové čočky

Dynamický vzhled, dynamické vidění – se stabilními brýlovými čočkami pro prohnuté obruby a sluneční brýle.

> Objevte sportovní brýlové čočky

Brýlové čočky DriveSafe

Jasné vidění v autě i v každodenním životě – díky lepší ostrosti, menšímu oslnění a rychlejšímu zaostření.

> Objevte brýlové čočky DriveSafe

Pracovní brýlové čočky

Pro kancelář i obrazovku: ostré a pohodlné vidění na středně velké vzdálenosti.

> Objevte kancelářské brýlové čočky

Pro nositele kontaktních čoček

První brýlové čočky vytvořené pro uvolnění očí po nošení kontaktních čoček.

> Objevte brýlové čočky EnergizeMe

BRÝLOVÉ OBRUBY

Brýlové obruby

Na brýlové obruby jsou kladeny vysoké nároky, a proto Vám nabízíme obruby renomovaných dodavatelů, kteří dbají jak na estetiku, tak na kvalitu materiálů.

Současný trh s brýlovými obrubami nabízí mnoho různých modelů, ze kterých si zákazník vybere ten svůj typ brýlí. Z technického hlediska se brýlové obruby rozdělují do dvou základních skupin:

  • podle materiálu z nichž jsou brýle vyrobeny – kov,  plast (různé slitiny a směsi),popř. přírodní materiály (dřevo, perleť…)
  • podle konstrukce brýlí – obruby s očnicemi, poloobruby, obruby bez očnic

Obruby se v dnešní době vyrábí z celé řady různých materiálů, a výrobci stále přicházejí na trh s novými slitinami kovů a druhy plastických hmot. Nejčastěji se obruby vyrábějí z plastů, slitin různých kovů, oceli a titanu a to ve třech základních typech.

Brýlové obruby s očnicemi neboli celoobruby, celorám,  jsou nejstarším typem obrub a tvoří největší část prodávaných obrub. Obruba je tvořena brýlovým středem s dvěma očnicemi navzájem spojenými nosníkem a párem

stranic. Rám očnice je po celém obvodu brýlové čočky, proto je tohle jediný typ obruby, do které lze vsadit skleněné (minerální) čočky, protože do skleněných čoček nelze kvůli křehkosti  a tříštivosti materiálu vrtat otvory nebo dělat drážku potřebnou k uchycení čoček do obrub bez očnic nebo do poloobrub. Tento typ je vhodný především pro ty, kteří upřednostňují pevnost, odolnost a stabilitu. Nevýhodou těchto obrub může být jejich větší nápadnost, vyšší hmotnost a omezení zorného pole.

Dalším typem jsou poloobruby nebo také vázané obruby. Jde vlastně o obrubu s očnicemi, kde je určitá část očnice odstraněna. Většinou se jedná o dolní část, ale v poslední době to už není pravidlem, a díky modním trendům dochází k odstranění očnice na různých částech. Například brýle bez horní očnice se nejčastěji používají jako čtecí brýle, které jsou umístěny na nose níž a při pohledu do dálky bez nutnosti korekce tak v zorném poli nepřekáží horní část očnice. Brýlová čočka je zde uchycena pomocí silonu, který zapadne do vyfrézované drážky v plochém okraji čočky. Výhodou těchto obrub je menší nápadnost a nižší hmotnost. Tento typ obrub však není moc vhodný pro nositele vyšších dioptrií, protože díky nekryté části očnice je více viditelná větší okrajová (středová) tloušťka brýlové čočky. 

V tomto případě je pak nutností použít nejvyšší možné ztenčení brýlových čoček.

Obruby bez očnic neboli vrtané brýle se skládají pouze z nosníku a páru stranic, které jsou spojeny brýlovými čočkami v jeden celek. Jednotlivé části obruby s čočkami jsou spojeny pomocí šroubků, matiček, plastových vložek a dílků. Brýlové čočky mohou být vybroušeny do různých tvarů a velikostí dle přání a potřeby zákazníka a mají plochý okraj fazety. Předností těchto obrub je nenápadnost, nízká hmotnost a nerušené zorné pole rámem. Mezi nedostatky zde můžeme například zařadit větší náchylnost k poškození při manipulaci. Avšak při vhodné kombinaci extrémně pevných a pružných materiálu obrub a při vhodně zvoleném typu brýlových čoček mohu být tyto brýle daleko odolnější než celoobruby nebo poloobruby. Také je důležité zvláště tyto brýle nasazovat a sundávat oběma rukama a uchovávat je v pevném pouzdře!

NABÍDKA

STRAWBERRY DEER

Brýle od renomovaného výrobce

Vám nabízíme již od 2.500,- Kč, včetně skel

Pinďova oční optika

Tomáš Lindovský

Masarykova 300

742 45 Fulnek

mob: +420 608 904 055

e-mail: tomas@pindovaoptika.cz

http://pindovaoptika.cz

Máme pro Vás připravené nové akce, slevy a další benefity, jako např. dopravu v rámci okresu do Pinďovy optiky zdarma